Kiteboardingowa pomoc dla dzieci w potrzebie w ramach 27-ego finału WOŚP

Prowadząc szkolenia w kiteboardingu i organizując zawody popularyzujące dyscyplinę też można i warto charytatywnie pomagać ! 🙂

Już jutro 13.01.2019 r w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku w godzinach 11.00 – 15.00 będzie można wylicytować trzy vouchery na szkolenia w kiteboardingu od szkoły Surf to Fly i dwie czapki z unikatowym logotypem zawodów Surf to Fly International Kiteboarding Cup w ramach 27-ego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Całkowity dochód z licytacji przeznaczony jest na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych ! 🙂

 

Grzegorz Kucieński jednym z dwóch ekspertów oceniających kwalifikacje PZkite zgłoszone do Ministerstwa Sportu i Turystyki

Bardzo nam miło poinformować, że dyrektor zawodów Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019 Grzegorz Kucieński brał udział jako jeden z dwóch ekspertów w recenzji dwóch kwalifikacji zgłoszonych przez Polski Związek Kiteboardingu do Ministerstwa Sportu i Turystyki z prośbą o włączenie do zintegrowanego systemu kwalifikacji w Polsce.

Zgłoszone kwalifikacje to:

 • Planowanie i prowadzenie zajęć z kiteboardingu w ramach cyklu szkoleniowego.
 • Zarządzanie procesem dydaktyczno-szkoleniowym w kiteboardingu.

 

 

International Snowkiting Federation i Surf to Fly – podsumowanie działań w 2018 roku

Jako organizacja pozarządowa International Snowkiting Federation i szkoła kiteboardingu Surf to Fly (jedyna polska szkołą realizująca systematycznie zawody w kitesurfingu od roku 2013)  jesteśmy po bardzo pracowitym i owocnym roku 2018.

Celem Federacji i szkoły Surf to Fly jest upowszechnianie i popularyzacja bezpiecznego uprawiania wszystkich odmian kiteboardingu w Polsce oraz poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej oraz podnoszenie poziomu sportowego.

Aktualnie jako jedyni w Polsce realizujemy zawody we wszystkich odmianach kiteboardingu i promujemy go jako sport i rekreację całoroczną.

Dziękujemy wszystkim naszym współorganizatorom, partnerom m.in. Ośrodkowi Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, zawodnikom, patronom medialnym i sponsorom oraz organizacji wspomagającej KS AZS AWFiS Gdańsk za efektywną współpracę.

W roku 2018 zorganizowaliśmy z sukcesem dwa duże projekty zawodów.

 1. Amatorski Puchar Polski Snowkite 2018  „Surf to Fly Snowkite Tour 2018” (pierwszy w historii Puchar Polski Snowkite w wyścigach – konkurencja Raacing).

 

2. Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 – cykl pięciu zawodów ostatecznie zrealizowany w dwóch krajach (zawody w Czechach ze względu na słabe warunki wiatrowe zostały przeniesione do Polski) we wszystkich odmianach kiteboardingu (pierwszy tego typu cykl zawodów na świecie promujący kiteboarding jako sport i rekreację całoroczną).

Surf to Fly international Cup 2018
Surf to Fly international Cup 2018 – film podsumowujący

Frekwencja we wszystkich zawodach wyniosła aż 53 mężczyzn i 13 kobiet.

Zorganizowaliśmy pierwsze w Polsce testy hydroskrzydeł  (konstrukcja]e desek, które są wykorzystywanie w olimpijskim kiteboardingu) podczas zawodów Surf to Fly Summer Cup 2018.  Swoje konstrukcje zaprezentowały firmy: Nobile, SU-2, Cabrinha, CR:X, Shinworld oraz prywatni konstruktorzy: Grzegorz Pitek z Krakowa i Mariusz Sosnowicz z Giżycka.

Zorganizowaliśmy jako pierwsi w Polsce 2 transmisje zawodów (Surf to Fly Kitefoil Cup 2018 i Surf to Fly Summer Cup 2018) na żywo z komentarzem sportowym do publicznych mediów: m.in. na profil fb Polskiego Radia Czwórka. 

Transmisje zostały zrealizowane z trzech kamer w tym z drona. Warto zaznaczyć, że środki na transmisję w głównej mierze zostały zebrane w ramach zbiórki zorganizowanej w internecie i od naszych sponsorów. Szczególnie dziękujemy dla Piotra Greli (Piotr Grela Tradercom Investments), który w znacznej mierze wsparł pierwszą transmisję zawodów oraz Polskiemu Związkowi Kiteboardingu, który wspomógł sfinansowanie drugiej transmisji zawodów. Pozostałe koszty ponieśli organizatorzy.

Zawody oraz sam sport promowaliśmy i popularyzowaliśmy na skalę Trójmiejską i ogólnopolską a nawet poza granicę kraju poprzez następujące działania:

 • realizację wywiadów dla Polskiego Radia Czwórka (m.in. z Oliwią Hłobuczek – uczestniczką zawodów Surf to Fly Kitefoil Cup 2018 oraz jedyną polską reprezentantką w kitesurfingu na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires w roku 2018, Darkiem Ziomkiem – m.in. Mistrzem Polski Twin Tip Racing 2017, Przemysławem Sokołowskim, Angelą Kozik, Erykiem Klisiem).
 • realizację wywiadów z uczestnikami zawodów w trakcie transmisji na żywo zawodów Surf to Fly Kitefoil Cup 2018: m.in. z Filipem Nawojem, Jakubem Figurą, Grzegorzem Pitkiem, Mateuszem Żarkowskim.
 • wywiad dyrektora zawodów Grzegorza Kucieńskiego o pasji do sportów wietrzono-wodnych i o zawodach dla Polskiego Radia Czwórka oraz Dla Radia Gdańsk o zawodach i wejściu Kiteboardingu do programu igrzysk olimpijskich w Paryżu w roku 2024.
 • Zorganizowanie wywiadu w studio Polskiego Radia Czwórka dla Łukasza Końskiego (wieloletniego zawodnika i propagatora m.in.  kiteboardingu) i Marcina Wolskiego (instruktora szkoły Surf to Fly) w celu promocji zawodów i sportu dzięki życzliwości i współpracy redaktora sportowego Dariusza Matyi.
 • pisanie artykułów i relacji z zawodów do ogólnopolskich magazynów żeglarskich Żagle, Jachting, Trójmiejskiego W Ślizgu, czasopisma Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Panoramy AWFiS Gdańsk i portalu żeglarski.info.pl.
 • realizacja 7 profesjonalnych filmików z zawodów promujących zawody i sport.

Dla wielu nieznany sport z tak wielkim genialnym potencjałem jak snowkiting (zimowa odmiana kiteboardingu) był promowany dzięki współpracy z Polskim Radiem Czwórka na skalę ogólnopolską i zagraniczną obok takich dyscyplin jak łyżwiarstwo czy skoki narciarskie i imprez sportowych rangi Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich:

Finał zorganizowanego przez nas Pucharu Polski Snowkite 2018 relacjonowała telewizja TVN 24

Działania dodatkowe

Poza organizacją zawodów, promocją i popularyzacją dyscypliny interweniowaliśmy w Polskim Związku Żeglarskim w sprawie cofnięcia finansowania Związku wpisowego na Mistrzostwa Świata w foilboardingu dla Maksa Żakowskiego – kilkukrotnego Mistrza Polski w foilboardingu oraz 11. zawodnika Mistrzostw Europy w roku 2018.

 

Wspieraliśmy również protest Dariusza Ziomka przeciwko łamaniu regulaminu podczas rozgrywania Mistrzostw Polski w kiteboardingu (puszczanie wyścigów w konkurencji Twin Tip Racing poniżej limitów wiatrowych). Pod protestem podpisało się blisko 20 zawodników. Dodatkowo nagłaśnialiśmy sprawę na fb zawodów.

 

W sierpniu 2018 roku złożyliśmy do Polskiego Związku Kiteboardingu 10 tematów do przepracowania przez Komisję Sportu:

1.) Doprecyzowane limity wiatrowe dla zawodów Pucharu i Mistrzostw Polski 2019, w tym zawodów dla amatorów (być może też Pucharu i MP) w tym 2 pomiary na łodziach: komisja sędziowska i łódka przy górnej boi lub przy dolnej (w przypadku trasy z wiatrem) z możliwością śledzenia wiatru na brzegu na żywo przez cały czas trwania zawodów. Dzięki temu nie będzie zbędnych kontrowersji psujących atmosferę zawodów i możliwości naginania (lub łamania regulaminu).
 2.) Oddzielne klasyfikacje dla latawców pompowanych i komorowych w TT:R), w MP 2018 w TT:R już większość startuje na latawcach komorowych (w tym zawodnicy startujący w Formule Kite). Bez oddzielenia klasyfikacji zawodnicy/amatorzy na latawcach pompowanych przestaną się ścigać: feed back z tych zawodów i ze śniegu z Pucharu Polski Snowkite w wyścigach, który po raz pierwszy w Polsce zorganizowaliśmy z sukcesem organizacyjnym i medialnym bez wsparcia PZŻ i PZKite) whttp://surftoflycup.com/amatorski-puchar-polski/.
3.) Dookreślenie strategicznej roli TT:R: przygotowawcza klasa/ oddzielna klasa a może, co zaproponował  bardzo sensownie Tomek Niebrzydki na jednym ze spotkań na zawodach: TT Slalom i TT:R.
4.) Formuła rozgrywania zawodów MP: dalej z ryzykiem na sztywny termin czy widełki czasowe i prognoza, co z sukcesem robimy w ramach Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018.
5.) Rozwój Snowkite’a jako zimowej alternatywy dla treningów dla zawodników i fantastycznej odmiany kitesurfingu dla amatorów w okresie zimowym.
 6.) Rozwój i promocja landkitingu.
7.) Efektywność rozgrywania konkurencji: do analizy przykład z Pucharu Niemiec w kiteboardingu.
 8.) Hang time/big air na zawodach PP i MP.
9.) Program treningowy dla dzieci i młodzieży w kiteboardingu.
 10.) Promocja medialna dyscypliny: promocja zawodów w Eurosporcie w 2019 r i live streeming z kilku kamer z komentarzem sportowym oraz pozyskiwanie dodatkowych sponsorów dla zawodników i nowych powstających klubów m.in. Krynica Morska, Gdańsk.

Dyrektor zawodów Grzegorz Kucieński został jednym z dwóch ekspertów opiniujących z ramienia Polskiej Izby Firm Szkoleniowych na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych 2 kwalifikacje zgłoszone do Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Polski Związek Kiteboardingu z prośbą o włączenie do Polskiej Ramy Kwalifikacji:

– planowanie i prowadzenie zajęć z kiteboardingu w ramach cyklu szkoleniowego,
– zarządzanie procesem dydaktyczno-szkoleniowym w kiteboardingu.

 

Forma organizacji zawodów i wyzwania

Często realizujemy zawody na prognozę, by mogły odbywać się z korzyścią dla zawodników w możliwie najbardziej optymalnych warunkach pogodowych, co z kolei generuje trudności promocyjne i wyzwania organizacyjne, którym dzielnie stawiamy czoła. Czasem potrzebujemy zmienić lokalizację zawodów albo przenieść kolejność rozgrywanych eventów (tak jak miało to miejsce z Pucharem Polski Snowkite 2018 a czasem nie uda się zorganizować zawodów w wyznaczonym terminie jak miało miejsce z zawodami Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019. Mimo tych trudów z pasją konsekwentnie realizujemy określone cele promując sporty latawcowe, którymi się zajmujemy z wiarą w drzemiący w nim potężny potencjał, w tym medialny ! 🙂

 

W nowym roku 2019 realizujemy kolejne 2 projekty zawodów będące kontynuacją i rozwinięciem zawodów realizowanych w roku 2018:

 • Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019,
 • Międzynarodowy Puchar Polski Snowkite 2019.

 

Inauguracja tegorocznych zawodów odbędzie się na prognozę w najbliższy możliwy weekend w styczniu zawodami Surf to Fly Gdańsk Snowkite Challenge 2019, po tym jak z powodu zbyt słabych warunków wiatrowych w okresie 28-31.12.2018 nie udało nam się nam rozegrać zawodów Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019. Mimo to zamieszczamy filmik promujący snowkiting górski ze Słowacji przy Orawskim Weselu, gdzie jeszcze kilku osobom udało się trzymać w powietrzu latawiec i poruszać wykorzystując narty lub snowboard.

 

Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019 – zbyt słaby wiatr. Inauguracja Pucharu w Gdańsku ! 🙂

Dziś wiatr nas nie rozpieszczał jako organizatorów zawodów (pomimo tego, że miało wiać najwięcej wg prognoz w okresie 28-31.12.2018), zmieniliśmy spot przy Orawskim Weselu na drugi położony nieco wyżej (bliżej wsi), gdzie przyjechało więcej osób polatać rekreacyjnie i na szkolenia, część zainteresowana zawodami. Trasę rozstawiliśmy a wiaterek nie pozwalał już na jazdę nawet na 15sto metrowych latawcach pompowanych. Zawody Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019 pozostają nierozegrane, ale pozostaje jeszcze i tak aż 9 zawodów w trzech krajach i bardzo dobra wiadomość dla kitesurferów z Trójmiasta i nie tylko. Inaugurację Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019 przenosimy na najbliższe zawody snowkite do Gdańska Surf to Fly Gdańsk Snowkite Challenge 2019. Nagrody z zawodów na Słowacji również przechodzą do puli nagród w Gdańsku :). Jeśli warunki dopiszą, zawody zostaną rozegrane już w terminie 5-6.01.2019 (decyzja o ostatecznym terminie dwa dni wcześniej, termin rezerwowy 12-13.01.2019). Zapraszamy do licznego udziału, rywalizacji i wspólnej zabawy ! 🙂 Do wygrania m.in. aż dwa loty motolotnią od Motolotnie Mazury.

Gepostet von Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019 am Sonntag, 30. Dezember 2018

 

Zapraszamy do licznego udziału zawodników i pasjonatów kiteboardingu, a media oraz sponsorów do współpracy przy realizowanych przez nas celach: upowszechnianiu i popularyzacji bezpiecznego uprawiania wszystkich odmian kiteboardingu w Polsce oraz poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej oraz podnoszeniu poziomu sportowego.

Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019 – zbyt słaby wiatr. Inauguracja Pucharu w Gdańsku !

Dziś wiatr nas nie rozpieszczał jako organizatorów zawodów (pomimo tego, że miało wiać najwięcej wg prognoz w okresie 28-31.12.2018), zmieniliśmy spot przy Orawskim Weselu na drugi położony nieco wyżej (bliżej wsi), gdzie przyjechało więcej osób polatać rekreacyjnie i na szkolenia, część zainteresowana zawodami. Trasę rozstawiliśmy a wiaterek nie pozwalał już na jazdę nawet na 15sto metrowych latawcach pompowanych. Zawody Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019 pozostają nierozegrane, ale pozostaje jeszcze i tak aż 9 zawodów w trzech krajach i bardzo dobra wiadomość dla kitesurferów z Trójmiasta i nie tylko. Inaugurację Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019 oraz Międzynarodowego Pucharu Polski Snowkite 2019 przenosimy na najbliższe zawody do Gdańska Surf to Fly Gdańsk Snowkite Challenge 2019. Nagrody z zawodów na Słowacji również przechodzą do puli nagród w Gdańsku . Jeśli warunki dopiszą, zawody zostaną rozegrane już w terminie 5-6.01.2019 (decyzja o ostatecznym terminie dwa dni wcześniej, termin rezerwowy 12-13.01.2019). Zapraszamy do licznego udziału, rywalizacji i wspólnej zabawy !  Do wygrania m.in. aż dwa loty motolotnią od Motolotnie Mazury.

Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019 – zbyt słaby wiatr. Inauguracja Pucharu w Gdańsku ! 🙂

Dziś wiatr nas nie rozpieszczał jako organizatorów zawodów (pomimo tego, że miało wiać najwięcej wg prognoz w okresie 28-31.12.2018), zmieniliśmy spot przy Orawskim Weselu na drugi położony nieco wyżej (bliżej wsi), gdzie przyjechało więcej osób polatać rekreacyjnie i na szkolenia, część zainteresowana zawodami. Trasę rozstawiliśmy a wiaterek nie pozwalał już na jazdę nawet na 15sto metrowych latawcach pompowanych. Zawody Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019 pozostają nierozegrane, ale pozostaje jeszcze i tak aż 9 zawodów w trzech krajach i bardzo dobra wiadomość dla kitesurferów z Trójmiasta i nie tylko. Inaugurację Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019 przenosimy na najbliższe zawody snowkite do Gdańska Surf to Fly Gdańsk Snowkite Challenge 2019. Nagrody z zawodów na Słowacji również przechodzą do puli nagród w Gdańsku :). Jeśli warunki dopiszą, zawody zostaną rozegrane już w terminie 5-6.01.2019 (decyzja o ostatecznym terminie dwa dni wcześniej, termin rezerwowy 12-13.01.2019). Zapraszamy do licznego udziału, rywalizacji i wspólnej zabawy ! 🙂 Do wygrania m.in. aż dwa loty motolotnią od Motolotnie Mazury.

Gepostet von Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019 am Sonntag, 30. Dezember 2018

Zawody Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019 zostaną rozegrane 30.12.2018 – termin potwierdzony

Zawody Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019 zostaną rozegrane w dniu 30.12.2018  na Słowacji przy Orawskim Weselu.

Termin potwierdzony. Prognozy zapowiadają umiarkowany wiatr (12 kts). Zapraszamy do licznego udziału wszystkich pasjonatów i pasjonatki snowkitingu !

 

Zapisy zostaną przeprowadzone na miejscu w dniu zawodów w godzinach 9.00 – 10.30 pod czarnym namiotem Mystic.

Wpisowe wynosi tylko 50 zł lub 15 euro.

Do wygrania m.in. lot motolotnią od motolotnie.mazury.info.pl  i wysokiej jakości czapki od firmy Loman.

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019 – rozpoczynamy na Słowacji już w dniach 28-31.12.2018 ! :)

Bo bardzo udanym tegorocznym cyklu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 https://www.youtube.com/watch?v=TCpd-HKOWu0 idziemy dalej rozwijając unikatowy w skali świata projekt promujący i popularyzujący wszystkie odmiany kiteboardingu oraz rywalizację sportową !

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019 – zaczynamy !
Aż 4 kraje i AŻ DZIESIĘĆ EVENTÓW !!! 
Oj będzie się działo ! 
Pierwsze pięć zawodów wchodzi w skład Międzynarodowego Pucharu Polski Snowkite 2019 „Surf to Fly Snowkite Tour 2019” – drugiego projektu, który realizujemy – kontynuacja i rozwinięcie http://surftoflycup.com/amatorski-puchar-polski/.

Na bannerze terminarz zawodów.


Partnerem Pucharu jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, MOSiR Giżycko, miasto Giżycko – strona miasta mojegizycko.plKitesurfing Szkoła Wake PL
Organizacją wspomagającą Puchar jest klub sportowy AZS AWFiS Gdańsk.

Tegoroczny Puchar będą promowały m.in Radio Gdańsk S.A., portal Trojmiasto.pl – zawody w Trójmieście i okolicy, ogólnopolskie magazyny ŻagleJachting, portal Sieplywa.pl, portal mazury.info.pl, trójmiejski magazyn W ŚlizguAktywne GiżyckoAkademia JachtinguGiżycko – strona miasta mojegizycko.plWydawnictwo Nautica
Relacje z zawodów realizowanych w Polsce będą udostępniane przez Polskie Radio Czwórka.
Czekamy jeszcze na odpowiedzi od kilku patronów, w tym telewizji.

Do grona sponsorów wchodzą Ozone KitesKite4fun.plHQ4KitesPeter Lynn KitesMotolotnie MazuryHotel St. Bruno (do potwierdzenia), SU-2 Kiteboards (do potwierdzenia), miasto Giżycko.
Czekamy na odpowiedzi jeszcze od kilku sponsorów, pełna lista wyklaruje się najpóźniej do końca stycznia – 2019.
Zapraszamy do kontaktu i współpracy ! 

Organizatorzy:
Szkoła kiteboardingu Surf to Fly, International Snowkiting Federation

Współorganizatorzy: Kite4fun.plEkomarina Giżycko (pozostali są jeszcze do potwierdzenia- jesteśmy w trakcie korespondencji).

 

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019 oraz Międzynarodowy Puchar Polski Snowkite 2019 „Surf to Fly Snowkite Tour 2019 zaczynamy już  jednodniowymi zawodami na prognozę w okresie 28-31.12.2018 

 Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019

Zawody zostaną rozegrane na Słowacji przy Orawskim Weselu. Więcej szczegółów na plakacie.

Istotna nowość, którą, wprowadziliśmy w regulaminie zawodów wchodzących w skład Międzynarodowego Pucharu Polski Snowkite 2019 „Surf to Fly Snowkite Tour 2019”, to klasyfikacja zawodników w konkurenci Racing SKI/Snowboard według wykorzystanej konstrukcji latawców (pompowane, komorowe).

Zmiana ta jest odpowiedzią na liczne prośby zgłaszane do organizatorów przez zawodników startujących na latawcach pompowanych o oddzielną klasyfikacje, by móc rywalizować na sprzęcie o porównywalnych osiągach w jeździe na wiatr.

Regulamin Surf to Fly Orava Snowkite Cup 2019

Formularz zgłoszeniowy Snowkite Orava Cup 2019

 

Dyrektor zawodów:

 

Grzegorz Kucieński

(+48) 663 034 820

info@surftofly.com

O Surf to Fly Romo Cup 2018 w Panoramie AWFiS

Bardzo nam miło poinformować, że w ostatni numer czasopisma Panorama AWFiS  najlepszej uczelni sportowej w Polsce według rankingu Perspektywy 2018, czyli Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zawiera artykuł podsumowujący zawody w landkitingu rozegrane w Danii Surf to Fly Romo Cup 2018, które zakończyły  Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 – pierwszy na świecie międzynarodowy cykl zawodów łączący wszystkie odmiany kiteboardingu.

Zapraszamy do lektury:

 

Podsumowanie Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018

Dzięki olbrzymiej pasji do kiteboardingu, determinacji, wytrwałej i konsekwentnej pracy oraz wsparciu firm, które uwierzyły w potencjał organizowanych przez nas zawodów, pierwszy na świecie międzynarodowy cykl zawodów we wszystkich odmianach kiteboardingu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 stał się faktem.

A to nie koniec naszych pionierskich działań. W roku 2018 zorganizowaliśmy również pierwszy w historii Amatorski Puchar Polski Snowkite w wyścigach i konkursie skoków oraz pierwsze relacje zawodów w kiteboardingu z komentarzem sportowym na żywo do publicznych mediów. Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, patronom medialnym, partnerom i współorganizatorom za owocną współpracę i zapraszamy do obejrzenia prezentacji jej wspaniałych efektów! 🙂 🙂 🙂

Surf to Fly Kiteboardinfg Cup 2018 to pierwszy międzynarodowy cykl zawodów na świecie łączący wszystkie odmiany kiteboardingu ze wspólną klasyfikacją w wyścigach po wyznaczonej trasie (konkurencja Racing) oraz konkursie skoków (Hang time).

Film ukazuje genialny potencjał kiteboardingu: sportu i aktywnej formy rekreacji uprawianej na świeżym powietrzu przez cały rok.
Zima – snowkiting: narty i snowboard z latawcem.
Wiosna i jesień – landkiting (buggykiting i kitelandboarding) – wózki i mountainboardy z latawcem.
Lato – kitesurfing: na deska na wodzie z latawcem.

Organizatorzy:
Szkoła kiteboardingu Surf to Fly
surftofly.com
International Snowkiting Federation

Już dziś zapraszamy media i firmy zainteresowane współpracą przy projektach, które realizujemy w kolejnym 2019 roku:

1. Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019
2. Nowa sekcja sportowa w kiteboardingu przy AZS AWFiS Gdańsk
3. Puchar i Mistrzostwa Polski Snowkite 2019

Kontakt:
Dyrektor zawodów:
Grzegorz Kucieński
info@surftofly.com
tel. 663034820

 

English version

This movie summarizes Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 (surftoflycup.com).

This is the first international series of competitions in the world that combines all varieties of kiteboarding with a common classification in races along a designated route (competition Racing) and a jumping competition (hang time).

The movie shows the brilliant potential of kiteboarding: sport and active form of outdoor recreation throughout the year. Winter – snowkiting: skiing and snowboarding with a kite. Spring and autumn – landkiting (buggykiting and kitelandboarding) – trolleys and mountainboards with a kite. Summer – kitesurfing: on a board on the water with a kite.

Organizers: Kiteboarding school Surf to Fly surftofly.com International Snowkiting Federation.

We invite media and companies interested in cooperation on projects that we implement in the next 2019:

1. Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019

2. A new sports section in kiteboarding at AZS AWFiS Gdańsk

3. Polish Snowkite Cup and Polish Snowkite Championships 2019

 

Contact:

Competitions director

Grzegorz Kucieński

info@surftofly.com

mobile phone (+48) 663 034 820

 

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018

General classification

Racing men

 

Racing women

 

 

Hang time men

 

Hang time women

 

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018
Scoring rules for individual events 

Surf to Fly Romo Cup 2018 rozegrane z sukcesem !

Surf to Fly Romo Cup 2018

Widowiskowe, niezwykłe, odlotowe, międzynarodowe, z olbrzymim potencjałem do rozwoju!

Takimi określeniami w skrócie można podsumować piąty, finałowy przystanek cyklu Surf to Fly International Kiteboardig Cup 2018, który przechodzi do historii jako pierwszy na świecie cykl łączący wszystkie odmiany kiteboardingu: snowkiting, kitesurfing i landkiting. Zawody odbyły się 27’ego września na duńskiej wyspie Romo na plaży Sonderstrand określanej mekką europejskiego landkitingu.

Zawody w landkitingu Surf to Fly Romo Cup 2018 zgromadziły kilkunastu zawodników z Polski i Danii i zostały rozegrane w słonecznej pogodzie przy dość silnym i silnym wietrze. Wielkie gratulacje należą się dla wszystkich zawodników, którzy wykazali się olbrzymią pasją i determinacją, za sprawą której rywalizowali dając z siebie wszystko co najlepsze pomimo wymagających warunków, czyli w znacznej mierze zalanej w tym okresie plaży na skutek pełni księżyca i silnych wiatrów (Morze Północne i pływy).

Rozegrano z sukcesem wszystkie zaplanowane konkurencje.

Zawodnicy rywalizowali w wyścigach po wyznaczonej trasie (konkurencja Racing) w dwóch kategoriach.

W kitelandboardingu (rywalizacja na kite mountainboardach) wśród mężczyzn najszybszy okazał się Mateusz Żarkowski, drugie miejsce wywalczył Andrzej Kaźmierczak a na trzecim miejscu podium stanął Eryk Kliś.

Wśród kobiet w tej kategorii zwyciężyła Joanna Rybakowska przed Dominiką Parzyjagłą, która co warto zaznaczyć: w zawodach wystartowała po kilku dniach szkolenia od podstaw pokazując, że landkiting jest najprostszą i najłatwiejszą odmianą kiteboardingu, od której warto zacząć niezwykłą przygodę ze sportami latawcowymi.

W buggykitingu (rywalizacja na kite buggies) zwycieżył Michał Kmieć, na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Żarkowski a trzecią lokatę zajął Andrzej Kaźmierczak. Zawodnicy pędzili po trasie jadąc wózek przy wózku, latawiec przy latawcu, zaciekle walcząc na halsie i na boi. Część zawodników musiała wykazać się nerwami ze stali, gdyż w pewnych momentach niewiele widzieli na skutek prędkości i rozpryskującej się wody (częściowo zalana plaża). Mimo to w bezpieczny sposób i fantastycznej atmosferze wszyscy ukończyli rywalizację walcząc do samego końca.

Poza wyścigami rozegrano niezwykle widowiskowy konkurs skoków, czyli konkurencję hang time.

Najdłużej fruwającym lankiterem zawodów okazał się Andrzej Kaźmierczak z czasem 3,5 s przed Mateuszem Żarkowskim unoszącym się w powietrzu 3,1 s. Trzecie miejsce wywalczył Michał Kmieć szybując 2,8 s. Każdy zawodnik miał do wykonania trzy skoki. Do końcowej klasyfikacji został wzięty najdłuższy skok z płynnym lądowaniem, czyli landkiter po skoku musiał przejść do dalszej płynnej jazdy, by być klasyfikowany.

Zawodom towarzyszyły testy najnowszego sprzętu od Firm Peter Lynn i HQ4, które to firmy specjalizują się w produkcji renomowanego sprzętu do landkitingu. Dziękujemy dla sklepu kite4fun.pl – współorganizatora zawodów, który udostępnił sprzęt do testów. Zwycięzca konkurencji kitelandboarding Matusz Żarkowski otrzymał bar Peter Lynn Commander, zwycięzca konkurencji buggykiting Michał Kmieć Latawiec 7,6 m2 HQ Toxic RTF with handles, a pierwszy zawodnik w konkurencji hang time czyli Andrzej Kaźmierczak został szczęśliwym posiadaczem Rizm Isotore Single Line Kite. Poza tym zawodnicy otrzymali bluzy i koszulki od Pter Lynn i HQ, czapki od firmy Ozone i Flysurfer oraz czapki z unikatowym logotypeem zawodów od firmy Loman oraz koszulki z zawodów.

 

Dziękujemy i gratulujemy wyników zwycięzcom oraz rywalizacji pełnej pasji wszystkim zawodnikom. Dziękujemy pięknie naszym sponsorom i patronom medialnym, w szczególności Polskiemu Radiu Czwórka i redaktorowi sportowemu Darkowi Matyi za nagłaśnianie i promowanie zawodów i landkitingu oraz pozostałych odmian kiteboardingu, w których realizowaliśmy zawody w skali ogólnopolskiej oraz za granicą kraju.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji zawodów oraz udostępnienie do testów sprzętu firm Peter Lynn i HQ4 dla sklepu kite4fun.pl. Dziękujemy partnerowi zawodów: Ośrodkowi Przygotowań Olimpijskich Cetniewo i organizacji wspomagającej event: Klubowi AZS AWFiS Gdańsk. Dziękujemy również za profesjonalną z ogromną pasją realizację profesjonalnych nagrań z drona oraz kamer naziemnych Sebastianowi Nowickiemu oraz za fotografowanie eventu dla Michała Samborskiego.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem zawodów Surf to Fly Romo Cup 2018 kończącego Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018: unikatowy w skali świata cykl pięciu zawodów w trzech krajach realizowany od stycznia do września 2018 roku jest szkoła Surf to Fly (surftofly.com) – jedyna polska szkoła organizująca od 2013 roku systematycznie zawody we wszystkich odmianach kiteboardingu przy współpracy z International Snowkiting Federation.

 

Linki do zapowiedzi zawodów i relacji z eventu w Polskim Radio Czwórka:

Grzegorz Kucieński o Surf to Fly Romo Cup 2018

Duńska wyspa Romo miejscem finału cyklu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018

Relacja z zawodów

 

Pełne wyniki:

  

  

 

Surf to Fly Romo Cup 2018 w czwartek 27.09. – termin potwierdzony!

Wielki finał międzynarodowego cyklu zawodów Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 na duńskiej wyspie Rømø „Surf to Fly Romo Cup 2018” odbędzie się w czwartek 27.09. na plaży Sønderstrand.

Najświeższe prognozy zapowiadają w ten dzień w Mekce europejskiego landkitingu bardzo sprzyjającą słoneczną pogodę  z umiarkowanym i dość silnym wiatrem (13 – 20 kts) ! 🙂

Program zawodów:

8.00 do 9.30. – rejestracja zawodników na plaży Sønderstrand w biurze zawodów (namiot Peter Lynn)

10.00. – oficjalne otwarcie zawodów i skippers meeting  (uczestnictwo obowiązkowe), biuro zawodów

11.00. -14.00 – rozgrywanie konkurencji Racing Kite mountainboard/ kite buggy

14.00 – 15.00 – przerwa na obiad

15.00 – 16.00 – rozgrywanie konkurencji Hang Time

16.00 – 16.30 – Freestyle jam session

19.00 – oficjalne zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród,  plaża Sønderstrand, przed namiotem firmy Peter Lynn

20.00 – grill party, Feriecenter RIM, przed domkiem nr 74, Vestergade, 167D, Havneby, Rømø

 • Program może ulec zmianie pod wpływem zmian pogodowych.

Wszystkich uczestników zawodów obowiązują kaski ochronne. Zalecamy również używanie ochraniaczy na łokcie i kolana.

Więcej szczegółów na stronie zawodów:

Surf to Fly Romo Cup 2018