Surf to Fly Romo Cup 2018

Widowiskowe, niezwykłe, odlotowe, międzynarodowe, z olbrzymim potencjałem do rozwoju!

Takimi określeniami w skrócie można podsumować piąty, finałowy przystanek cyklu Surf to Fly International Kiteboardig Cup 2018, który przechodzi do historii jako pierwszy na świecie cykl łączący wszystkie odmiany kiteboardingu: snowkiting, kitesurfing i landkiting. Zawody odbyły się 27’ego września na duńskiej wyspie Romo na plaży Sonderstrand określanej mekką europejskiego landkitingu.

Zawody w landkitingu Surf to Fly Romo Cup 2018 zgromadziły kilkunastu zawodników z Polski i Danii i zostały rozegrane w słonecznej pogodzie przy dość silnym i silnym wietrze. Wielkie gratulacje należą się dla wszystkich zawodników, którzy wykazali się olbrzymią pasją i determinacją, za sprawą której rywalizowali dając z siebie wszystko co najlepsze pomimo wymagających warunków, czyli w znacznej mierze zalanej w tym okresie plaży na skutek pełni księżyca i silnych wiatrów (Morze Północne i pływy).

Rozegrano z sukcesem wszystkie zaplanowane konkurencje.

Zawodnicy rywalizowali w wyścigach po wyznaczonej trasie (konkurencja Racing) w dwóch kategoriach.

W kitelandboardingu (rywalizacja na kite mountainboardach) wśród mężczyzn najszybszy okazał się Mateusz Żarkowski, drugie miejsce wywalczył Andrzej Kaźmierczak a na trzecim miejscu podium stanął Eryk Kliś.

Wśród kobiet w tej kategorii zwyciężyła Joanna Rybakowska przed Dominiką Parzyjagłą, która co warto zaznaczyć: w zawodach wystartowała po kilku dniach szkolenia od podstaw pokazując, że landkiting jest najprostszą i najłatwiejszą odmianą kiteboardingu, od której warto zacząć niezwykłą przygodę ze sportami latawcowymi.

W buggykitingu (rywalizacja na kite buggies) zwycieżył Michał Kmieć, na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Żarkowski a trzecią lokatę zajął Andrzej Kaźmierczak. Zawodnicy pędzili po trasie jadąc wózek przy wózku, latawiec przy latawcu, zaciekle walcząc na halsie i na boi. Część zawodników musiała wykazać się nerwami ze stali, gdyż w pewnych momentach niewiele widzieli na skutek prędkości i rozpryskującej się wody (częściowo zalana plaża). Mimo to w bezpieczny sposób i fantastycznej atmosferze wszyscy ukończyli rywalizację walcząc do samego końca.

Poza wyścigami rozegrano niezwykle widowiskowy konkurs skoków, czyli konkurencję hang time.

Najdłużej fruwającym lankiterem zawodów okazał się Andrzej Kaźmierczak z czasem 3,5 s przed Mateuszem Żarkowskim unoszącym się w powietrzu 3,1 s. Trzecie miejsce wywalczył Michał Kmieć szybując 2,8 s. Każdy zawodnik miał do wykonania trzy skoki. Do końcowej klasyfikacji został wzięty najdłuższy skok z płynnym lądowaniem, czyli landkiter po skoku musiał przejść do dalszej płynnej jazdy, by być klasyfikowany.

Zawodom towarzyszyły testy najnowszego sprzętu od Firm Peter Lynn i HQ4, które to firmy specjalizują się w produkcji renomowanego sprzętu do landkitingu. Dziękujemy dla sklepu kite4fun.pl – współorganizatora zawodów, który udostępnił sprzęt do testów. Zwycięzca konkurencji kitelandboarding Matusz Żarkowski otrzymał bar Peter Lynn Commander, zwycięzca konkurencji buggykiting Michał Kmieć Latawiec 7,6 m2 HQ Toxic RTF with handles, a pierwszy zawodnik w konkurencji hang time czyli Andrzej Kaźmierczak został szczęśliwym posiadaczem Rizm Isotore Single Line Kite. Poza tym zawodnicy otrzymali bluzy i koszulki od Pter Lynn i HQ, czapki od firmy Ozone i Flysurfer oraz czapki z unikatowym logotypeem zawodów od firmy Loman oraz koszulki z zawodów.

 

Dziękujemy i gratulujemy wyników zwycięzcom oraz rywalizacji pełnej pasji wszystkim zawodnikom. Dziękujemy pięknie naszym sponsorom i patronom medialnym, w szczególności Polskiemu Radiu Czwórka i redaktorowi sportowemu Darkowi Matyi za nagłaśnianie i promowanie zawodów i landkitingu oraz pozostałych odmian kiteboardingu, w których realizowaliśmy zawody w skali ogólnopolskiej oraz za granicą kraju.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji zawodów oraz udostępnienie do testów sprzętu firm Peter Lynn i HQ4 dla sklepu kite4fun.pl. Dziękujemy partnerowi zawodów: Ośrodkowi Przygotowań Olimpijskich Cetniewo i organizacji wspomagającej event: Klubowi AZS AWFiS Gdańsk. Dziękujemy również za profesjonalną z ogromną pasją realizację profesjonalnych nagrań z drona oraz kamer naziemnych Sebastianowi Nowickiemu oraz za fotografowanie eventu dla Michała Samborskiego.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem zawodów Surf to Fly Romo Cup 2018 kończącego Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018: unikatowy w skali świata cykl pięciu zawodów w trzech krajach realizowany od stycznia do września 2018 roku jest szkoła Surf to Fly (surftofly.com) – jedyna polska szkoła organizująca od 2013 roku systematycznie zawody we wszystkich odmianach kiteboardingu przy współpracy z International Snowkiting Federation.

 

Linki do zapowiedzi zawodów i relacji z eventu w Polskim Radio Czwórka:

Grzegorz Kucieński o Surf to Fly Romo Cup 2018

Duńska wyspa Romo miejscem finału cyklu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018

Relacja z zawodów

 

Pełne wyniki:

  

  

Surf to Fly Romo Cup 2018 w czwartek 27.09. – termin potwierdzony!

Wielki finał międzynarodowego cyklu zawodów Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 na duńskiej wyspie Rømø „Surf to Fly Romo Cup 2018” odbędzie się w czwartek 27.09. na plaży Sønderstrand.

Najświeższe prognozy zapowiadają w ten dzień w Mekce europejskiego landkitingu bardzo sprzyjającą słoneczną pogodę  z umiarkowanym i dość silnym wiatrem (13 – 20 kts) ! 🙂

Program zawodów:

8.00 do 9.30. – rejestracja zawodników na plaży Sønderstrand w biurze zawodów (namiot Peter Lynn)

10.00. – oficjalne otwarcie zawodów i skippers meeting  (uczestnictwo obowiązkowe), biuro zawodów

11.00. -14.00 – rozgrywanie konkurencji Racing Kite mountainboard/ kite buggy

14.00 – 15.00 – przerwa na obiad

15.00 – 16.00 – rozgrywanie konkurencji Hang Time

16.00 – 16.30 – Freestyle jam session

19.00 – oficjalne zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród,  plaża Sønderstrand, przed namiotem firmy Peter Lynn

20.00 – grill party, Feriecenter RIM, przed domkiem nr 74, Vestergade, 167D, Havneby, Rømø

  • Program może ulec zmianie pod wpływem zmian pogodowych.

Wszystkich uczestników zawodów obowiązują kaski ochronne. Zalecamy również używanie ochraniaczy na łokcie i kolana.

Regulamin Romo Cup 2018

Formularz zgłoszeniowy Romo Cup 2018

Wpisowe: (płatne przy rejestracji w biurze zawodów) 70 zł lub 15 Euro

 

W ramach zawodów zostaną rozegrane 2 konkurencje:

1. Racing – wyścigi po wyznaczonej trasie (2 trasy: pod wiatr/z wiatrem oraz w półwietrze)

Klasyfikacja będzie przeprowadzona w dwóch kategoriach:

Kite mountainboard

Kite buggy

 

2. Hang time – konkurs skoków

Klasyfikacja open

 

Freestyle jam session

Dodatkowo poza formułą zawodów planujemy  przeprowadzić pokaz ewolucji freestyle. Zapraszamy do udziału najbardziej doświadczonych zawodników w ewolucjach powietrznych.  Chęć udziału w pokazie prosimy zgłaszać na mejla info@surftofly.com. W trakcie pokazu pozostali uczestnicy będą oceniać ewolucje zawodników a najlepsze trzy osoby zostaną nagrodzone. Cały pokaz zostanie uwieczniony z kamer naziemnych oraz z drona.

 

Wszyscy uczestnicy zawodów w ramach wpisowego otrzymają unikatowe czapki od firmy Loman oraz koszulki cyklu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018.

 

Do wygrania będzie m.in. najnowszy bar Commander od firmy Peter Lynn.

Noclegi

Przyjezdnych gości w razie chęci skorzystania z pomocy przy organizacji noclegów na wyspie Romo zapraszamy do kontaktu z ekipą Kite4fun.pl.

Nr tel. (+48 535 290 535 )

E-mail: sklep@kite4fun.pl

 

O idei zawodów Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018, miejscu rozgrywania Surf to Fly Romo Cup 2018 oraz o organizatorach

Cudownie przestrzenna i urokliwa twarda plaża Sønderstrand na duńskiej wyspie Rømø to bez cienia wątpliwości najlepsze miejsce do uprawiania landkitingu w Europie. To miejsce do którego chce się wracać i z którego nie chce się wracać. Jeśli tam byłeś / byłaś, wiesz o czym mówimy  Jeśli jeszcze nie – zapytaj tych, którzy byli. Przyjedź raz, a będziesz tu wracać często.

Z tego względu wybraliśmy Romo na miejsce finałowych zawodów Surf to Fly Romo Cup 2018, kończących unikatowy w skali świata międzynarodowy cykl Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 (https://www.facebook.com/surftoflycup/). Innowacyjność wyżej wymienionego projektu zawodów, którego uwieńczeniem będzie event w Danii, tkwi w idei wspólnej klasyfikacji w wyścigach po wyznaczonej trasie (konkurencja Racing) oraz w konkursie skoków (Hang time) pięciu zawodów we wszystkich odmianach kiteboardingu: snowkiting, kitesurfing, landkiting. Cykl ma charakter międzynarodowy: jest realizowanych w trzech krajach: Polsce Czechach i Danii w okresie od stycznia do września 2018 roku.

Nikt wcześniej na świecie nie wpadł na pomysł i nie zrealizował projektu pokazania kiteboardingu – najnowszej i najbardziej widowiskowej klasy żeglarstwa (od 14.05.2018 ze statusem sportu olimpijskiego) we wszystkich jego odmianach  w zakresie zawodów rozgrywanych w kilku krajach przez blisko 10 miesięcy. Robią to Polacy a finałowe zawody rozgrywamy w Danii.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą zawodów jest szkoła kiteboardingu Surf to Fly (https://www.facebook.com/surftofly) –jedyna polska szkoła organizująca systematycznie zawody zarówno w kitesurfingu jak i snowkitingu od roku 2013, we współpracy od 2016 roku z International Snowkiting Federation.

Współorganizatorem finałowych zawodów w Danii Surf to Fly Romo Cup 2018 jest grupa pasjonatów oraz propagatorów landkitingu w Polsce i za granicą Kite4fun.pl. 

Przez cały tydzień od 22 do 29.09. na plaży Sønderstrand jest możliwość testowania najnowszego sprzętu od firm Peter Lynn i Hq4 dzięki życzliwości Kite4fun.pl. 

Wspólnie cieszymy się jazdą na kite mountainboardach i kite buggies w międzynarodowej grupie pasjonatów landkitingu oraz prowadzimy dla chętnych szkolenia z buggykitingu oraz kitelandboardingu. Udostępniamy również wypożyczalnię kite mountainboardów oraz kite buggies.

 

 

 

 English version

 

All competitions of Surf to Fly Romo Cup 2018 will be played 27th of September,  on the Sønderstrand beach.

The latest forecasts promise  sunny weather with a moderate and fairly strong wind (13 – 20 kts)! 🙂

Competition agenda

8.00 to 9.30. – registration of competitors on the Sønderstrand beach at the competition office (Peter Lynn tent)

10.00. – official opening of the competition and skippers meeting (obligatory for riders), in the competition office

11.00. -14.00 – Race contest – kitelandboarding and kitebuggies

14.00 – 15.00 – lunch break

15.00 – 16.00 – Hangtime contest

16.00 – 16.30 – Freestyle jam session

19.00 – official closing of the competition, result sannouncement, prizes distribution – on the Sonderstranden beach

20.00 – barbecue party, Feriecenter RIM, in fron of home number 74, Vestergade, 167D, Havneby, Rømø

The program may change due to weather forecast.

All competitors must have protective helmets. We also recommend using elbow and knee protectors.

Terms and rules-Romo-Cup-2018

Registration form-Romo-Cup-2018

Competition fee: (during registration in the competition office) 70 PLN / 15 EUR

 

 

As part of the competition, 2 events will be played:

1. Race Contest – racing along a designated route (2 routes: upwind/downwind and in the half-wind). The race will be classified separately in two categories:

Kitelandboarding
Buggykiting

2. Hang time – jumping competition in open classification – You may choose ATB or a kitebuggy

Freestyle jam session

In addition to the competition formula, we plan to conduct a demonstration of freestyle evolution. We invite experienced riders to show their possibilities. If you want to participate in the show please report to info@surftofly.com. During the show, the other participants will evaluate the evolution of the competitors and the best three of them will be rewarded.

The whole contest will be filmed from ground and from the drone.

All participants of the competition will receive unique caps from the Loman company and the T-shirts of the Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 series.

About the idea of the Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 competition, place of Surf to Fly Romo Cup 2018 and organizers

 

The huge and hard Sønderstrand beach on Rømø island in Danmark is definitely the best place to practice landkiting in Europe. This is a place where you want to come back and from which you do not want to come back home. If you were there, you know what we’re talking about. If not yet, ask those who were. Come once and you will come back often.

It’s the reason why we chose Rømø as the spot for the final stage of unique international series Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 (https://www.facebook.com/surftoflycup/). Innovation of this contest series project is in the idea of ​​common classification in all terrain kite sports variants: snowkiting, kitesurfing and landkiting, in two categories: Race and Hangtime. The series has an international character: there are 5 events, placed in 3 countries: Poland, Czech Republic and Denmark, from January to September 2018. Riders of all countries are invited.

The main organizer and initiator of the competition is the Surf to Fly kiteboarding school (https://www.facebook.com/surftofly) – the Polish kiteschool that organizes both kitesurfing and snowkiting competitions since 2013, in cooperation with the International Snowkiting Federation since 2016.

Kite4Fun.pl is a co-organizer of Surf to Fly Romo Cup 2018 – They are a group of enthusiasts and propagators of landkiting and snowkiting in Poland and abroad for many years.

Thanks to Kite4Fun.pl, during the whole week from 22 to 29/09 You will be able to test the latest equipment from Peter Lynn Kiteboarding and HQ4.

We all together enjoy riding on kite mountainboards and kite buggies in an international group of landkiting enthusiasts, as well as conducting buggy and kitelandboard trainings for volunteers. We also provide kite mountainboard rental and kite buggies.