Dzięki olbrzymiej pasji do kiteboardingu, determinacji, wytrwałej i konsekwentnej pracy oraz wsparciu firm, które uwierzyły w potencjał organizowanych przez nas zawodów, pierwszy na świecie międzynarodowy cykl zawodów we wszystkich odmianach kiteboardingu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 stał się faktem.

A to nie koniec naszych pionierskich działań. W roku 2018 zorganizowaliśmy również pierwszy w historii Amatorski Puchar Polski Snowkite w wyścigach i konkursie skoków oraz pierwsze relacje zawodów w kiteboardingu z komentarzem sportowym na żywo do publicznych mediów. Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, patronom medialnym, partnerom i współorganizatorom za owocną współpracę i zapraszamy do obejrzenia prezentacji jej wspaniałych efektów! 🙂 🙂 🙂

Surf to Fly Kiteboardinfg Cup 2018 to pierwszy międzynarodowy cykl zawodów na świecie łączący wszystkie odmiany kiteboardingu ze wspólną klasyfikacją w wyścigach po wyznaczonej trasie (konkurencja Racing) oraz konkursie skoków (Hang time).

Film ukazuje genialny potencjał kiteboardingu: sportu i aktywnej formy rekreacji uprawianej na świeżym powietrzu przez cały rok.
Zima – snowkiting: narty i snowboard z latawcem.
Wiosna i jesień – landkiting (buggykiting i kitelandboarding) – wózki i mountainboardy z latawcem.
Lato – kitesurfing: na deska na wodzie z latawcem.

Organizatorzy:
Szkoła kiteboardingu Surf to Fly
surftofly.com
International Snowkiting Federation

Już dziś zapraszamy media i firmy zainteresowane współpracą przy projektach, które realizujemy w kolejnym 2019 roku:

1. Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019
2. Nowa sekcja sportowa w kiteboardingu przy AZS AWFiS Gdańsk
3. Puchar i Mistrzostwa Polski Snowkite 2019

Kontakt:
Dyrektor zawodów:
Grzegorz Kucieński
info@surftofly.com
tel. 663034820

 

English version

This movie summarizes Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 (surftoflycup.com).

This is the first international series of competitions in the world that combines all varieties of kiteboarding with a common classification in races along a designated route (competition Racing) and a jumping competition (hang time).

The movie shows the brilliant potential of kiteboarding: sport and active form of outdoor recreation throughout the year. Winter – snowkiting: skiing and snowboarding with a kite. Spring and autumn – landkiting (buggykiting and kitelandboarding) – trolleys and mountainboards with a kite. Summer – kitesurfing: on a board on the water with a kite.

Organizers: Kiteboarding school Surf to Fly surftofly.com International Snowkiting Federation.

We invite media and companies interested in cooperation on projects that we implement in the next 2019:

1. Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019

2. A new sports section in kiteboarding at AZS AWFiS Gdańsk

3. Polish Snowkite Cup and Polish Snowkite Championships 2019

 

Contact:

Competitions director

Grzegorz Kucieński

info@surftofly.com

mobile phone (+48) 663 034 820

 

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018

General classification

Racing men

 

Racing women

 

 

Hang time men

 

Hang time women

 

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018
Scoring rules for individual events 

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018  Poland, Czech Republic, Denmark

O projekcie, idei i celach zawodów

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 to międzynarodowy cykl 5 zawodów we wszystkich odmianach kiteboardingu: kitesurfing, snowkiting, landkiting realizowany w 3 krajach: Polska, Czechy, Dania od stycznia do września 2018 roku.

Jest to unikatowy projekt w skali świata ze względu na ideę połączenia rywalizacji w wyścigach po wyznaczonej trasie (konkurencja Racing) oraz w konkursie lotów (Hang time) na niemal każdym możliwym podłożu: woda – kitesurfing (deska twin tip i hydroskrzydło), śnieg – snowkiting (narty lub snowboard), piasek – landkiting (deskorolka lub wózek). Dla wszystkich pięciu zawodów zostanie przeprowadzona wspólna klasyfikacja w obydwóch konkurencjach z podziałem na płeć i kategorie wiekowe: seniorzy, juniorzy (do lat 18) i młodzicy (do lat 15).

Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 wyróżnia również sposób nagradzania zwycięzców i uczestników: najdroższe nagrody są losowane spośród wszystkich uczestników a nie przyznawane dla zwycięzców, by zachęcić do startu jak najliczniejszą grupę chętnych. Dodatkowo każdy z uczestników dostanie jakiś upominek za udział w zawodach. Do rozlosowania będą m.in. cztery nowe deski SU-2, dwie deski Cabrinha, 3 loty motolotnią oraz czapki, koszulki i inne akcesoria odzieżowe i kiteboardingowe dostarczone przez firmy sponsorujących zawody.

Celem Pucharu jest:

  • popularyzacja i upowszechnianie kiteboardingu, jego dostępności i wszechstronności,
  • wdrażanie nowych trendów w organizacji imprez kiteboardingowych w Polsce i za granicą,
  • wyłonienie najlepszych zawodników ścigających się i oddających najdłużej trwające skoki w zróżnicowanych warunkach i na odmiennym sprzęcie,
  • doskonalenie techniczne i integracja środowiska pasjonatów kiteboardingu,
  • propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji,
  • promowanie regionalnych akwenów i miejsc do uprawiania kiteboardingu oraz miejscowości turystycznych.

Projekt zawodów Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 jest bardzo znaczącym rozwinięciem i kontynuacją Surf to Fly Cup 2017 – cyklu trzech zawodów w kitesurfingu i snowkitingu, który miał miejsce w Giżycku i Chałupach w ubiegłym roku.

Organizatorem jest szkoła kitesurfingu Surf to Fly (surftofly.com) – jedyna polska szkoła organizująca systematycznie zawody kite&snowkite od 2013 roku i zarazem pierwsza polska szkoła foilboardingu (oferta kursów dostępna jest od marca 2016) we współpracy z International Snowkiting Federation (isnkf.com) – międzynarodową organizacją upowszechniająca i popularyzująca bezpieczne uprawianie snowkitingu oraz innych odmian kiteboardingu, mającą również na celu podnoszenie poziomu sportowego.

W roku 2018 Puchar został rozszerzony o landkiting (poruszanie się z latawcem po ziemi na deskorolce lub wózku) oraz zwiększyliśmy liczbę imprez, w tym organizujemy zawody poza granicami Polski. Poszerzyliśmy też grono współorganizatorów rozpoczynając współpracę z Klubem Sportowy Dobra Marina, który był – co warto przypomnieć – organizatorem Mistrzostw Europy w Kite Racingu w 2014 roku oraz przy którym to klubie powstała pierwsza sportowa sekcja kitesurfingu w Polsce. KS Dobra Marina jest współorganizatorem i gospodarzem kwietniowych zawodów w Szczecinie Surf to Fly Kitefoil Cup 2018. Ponowiliśmy też współpracę z firmą Latawki.pl, która już od kilku lat organizuje wyjazdy landkitingowe na wyspę Romo „Romo Mega Trip”, gdzie ulokowaliśmy wrześniowe zawody landkitingowe.

Jako organizatorów i pasjonatów kiteboardingu, niezmiernie cieszy nas, że realizujemy unikatowy i wszechstronny projekt zawodów dodatkowo w świetnie położonych miejscach, otwarty na wszystkich amatorów poruszania się za pomocą latawców bez jakichkolwiek wyjątków. Cykl zwiera zawody snowkitingowe, które realizujemy w górach w Moldavie – jednym z najlepszych europejskich spotów do uprawiania zimowej odmiany kiteboardingu (pomijając oczywiście europejską mekkę snowkitingu czyli Norwegię). Na miejscu jest kilkanaście kilometrów zróżnicowanej górskiej przestrzeni z ciekawymi miejscami do zwiedzania podczas jazdy na nartach lub snowboardzie z latawcem: przełęczami, ruinami starych domów, opuszczone chaty. Można natrafić na naturalnie ukształtowany halfpipe i przecinkę pomiędzy lasem choinek, którą przy sprzyjającym kierunku wiatru i odpowiedniej dozie odwagi da się poruszać w półwietrze  Nie mniej cieszy nas miejsce zawodów landkitingowych, czyli najszersza plaża Europy na wyspie Romo.

Zadbaliśmy również o różnorodne rozmieszczenie zawodów realizowanych w Polsce, które wskazuje i dowodzi, że kiteboarding można uprawiać niemal wszędzie: jeziora, czyli Mazury i Giżycko (żeglarska stolica Polski) – miejsce zawodów snowkitingowych, Szczecin i Zalew Szczeciński oraz Zatoka Pucka i Chałupy (mekka polskiego kiteboardingu) – miejsca rozgrywania zawodów kitesurfingowych.