Międzynarodowy Puchar  i Mistrzostwa Polski Snowkite 2019

Surf to Fly Snowkite Tour 2019

Po bardzo udanym Amatorskim Pucharze Polski Snowkite 2018 „Surf to Fly Snowkite Tour 2018”

rozwijamy cykl zawodów o kolejne regaty i kraje oraz zapraszamy  wszystkich pasjonatów genialnej zimowej odmiany kiteboardingu, czyli snowkitingu do udziału w tegorocznym Pucharze. Szczegóły na plakacie.

Międzynarodowy Puchar Polski Snowkite 2019 „Surf to Fly Snowkite Tour 2019 zaczynamy  zawodami  w Giżycku.

Surf to Fly Giżycko Snowkite Challenge 2019

 

Surf to Fly Giżycko Snowkite Challenge 2019, czyli pierwsze zawody snowkite w Polsce w sezonie zimowym 2018/2019 zostały rozegrane w minioną sobotę.02.02.2019 w Giżycku na przestrzennym jeziorze Niegocin. Były to już czwarte zawody w najnowszej i najbardziej widowiskowej odmianie żeglarstwa śnieżno-lodowego zorganizowane w żeglarskiej stolicy Polski.

Bazę zawodów stanowiła Ekomarina – nowoczesny i największy port jachtowy na Mazurach.

Snowkiterom z Mazur, Gdańska i Warszawy towarzyszyły sprzyjające warunki pogodowe: umiarkowany wiatr i pokrywa śniegu od kilu do kilkunastu centymetrów na zamarzniętym jeziorze.

Rozegrano wszystkie zaplanowane konkurencje: Racing (wyścigi) i Hang Time (konkurs skoków) w sobotę, gdyż na niedzielę prognozowany był zbyt słaby wiatr do kontynuacji rywalizacji. Trasa wyścigów zawierała kursy pod wiatr i z wiatrem. Rozegrano cztery wyścigi. 

Zwycięzcą konkurencji Racing Snowboard został doświadczony zawodnik z Giżycka nie tylko w snowkitingu ale również wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w icesurfingu Mariusz Ambroch, drugie miejsce wywalczył Dominik Mytkowski, który przyjechał na zawody z Warszawy a trzecie giżycczanin Jacek Jakimowicz.

Również Mariusz Amborch był najdłużej fruwającym snowkiterem zawodów, a za nim, co bardzo cieszy i może inspirować – jego syn Mateusz Amborch, który przyjechał na zawody z Gdańska. Panowie pokazali rodzinny wymiar genialnego snowkitingu – BRAWO! Na trzecim miejscu podium w skokach uplasował się Jacek Jakimowicz.

Dodatkowa klasyfikacja latawców pompowanych w wyścigach:
1. 
Mariusz Ambroch
2. 
Jacek Jakimowicz
3. 
Mateusz Ambroch

 

W puli nagród dla zwycięzców znalazły się aż 3 loty motolotnią od Motolotnie Mazury i 3 pary gogli narciarskich od Born On Board oraz wysokiej jakości czapki od firmy Loman oraz statuetki od Madres Studio Reklamy. Zawody po raz kolejny cieszyły się fantastyczną atmosferą i wzorową organizacją: na zawodników na lodzie w przerwie pomiędzy konkurencjami czekał gorących posiłek a po zakończeniu rywalizacji grill w porcie Ekomarina Giżycko.  Wieczorna integracja odbyła się w Tawernie Ekomarina, w której zawodnicy otrzymali wynegocjowaną przez organizatorów zniżkę na zakupy. Dziękujemy za wsparcie eventu miastu Giżycku oraz za przybycie na oficjalne rozpoczęcie zawodów panu burmistrzowi Wojciechowi Iwaszkiewiczowi.

Dziękujemy serdecznie za wykonanie zdjęć wykorzystanych w foto-relacji z zawodów dla Kamila Rogowskiego i Jakuba Bieńka oraz za doskonałą współpracę dla kierownika portu Ekomarina, pana Dariusza Klimaszewskiego.

Zawody Surf to Fly Giżycko Snowkite Challenge 2019 promujące fantastyczną zimową odmianę kiteboardingu oraz rywalizację sportową i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu rozpoczęły Międzynarodowy Puchar Polski Snowkite 2019 „Surf to Fly Snowkite Tour 2019” oraz drugą edycję cyklu zawodów łączących wszystkie odmiany kiteboardingu „Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019”. Rozegranie kolejnych zawodów snowkite na prognozę planowane jest w Gdańsku i Kątach Rybackich.

Organizatorem zawodów była szkoła kiteboardingu Surf to Fly oraz organizacja pozarządowa International Snowkiting Federation a współorganizatorem Ekomarina Giżycko. Partnerem MOSiR Giżycko, COS Cetniewo a organizacją wspomagającą AZS AWFiS Gdańsk.

Szczegółowe wyniki zawodów:

Wyniki Surf to Fly Giżycko Snowkite Challenge 2019

Drugie zawody Pucharu odbędą się na prognozę w Gdańsku na wyspie Sobieszewskiej w pierwszy możliwy weekend do końca lutego.

Informacja o konkretnym terminie rozegrania zawodów zostanie podana najpóźniej do godziny 21.00 dwa dni przed terminem na stronie fb i www zawodów: surftoflycup.com.

 

Zapisy zostaną przeprowadzone na miejscu w dniu zawodów w godzinach 9.00 – 10.30 pod czarnym namiotem Mystic.

Wpisowe wynosi tylko 50 zł lub 15 euro.

Do wygrania m.in. 2 loty motolotnią od motolotnie.mazury.info.pl  i wysokiej jakości czapki od firmy Loman.

Formularz zgłoszeniowy Gdańsk Snowkite Challenge 2019

Regulamin Surf to Fly Gdańsk Snowkite Challenge 2019

 

 

Amatorski Puchar Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018

Krynica Morska, Giżycko, Kąty Rybackie

Jest to nowatorski, pierwszy w historii cykl trzech niezwykle widowiskowych zawodów w snowkitingu ze wspólną klasyfikacją w konkurencji Racing – wyścigach po wyznaczonej trasie na wiatr/z wiatrem.

Snowkiting to  wciąż rozwijająca się i zdobywająca nowych adeptów zimowa odmiana kitesurfingu (narty lub snowboard w połączeniu z latawcem) lub używając innej terminologii najnowsza klasa żeglarstwa śnieżno-lodowego. Puchar został zaadresowany do wszystkich amatorów snowkitingu, czyli miłośników śniegu i wiatru.

W ramach Pucharu Surf to Fly Snowkite Tour 2018 odbyły się trzy imprezy sportowe:

  • Weekend na Lodzie w Krynicy Morskiej na Zalewie Wiślanym (17.02.2018),
  • Surf to Fly Giżycko Cup 2018 w Giżycku na jeziorze Niegocin (24.02.2018),
  • Surf to Fly Moldava Cup w Kątach Rybackich na Zalewie Wiślanym (3.03.2018) – zawody przeniesione z Czech ze względu na niesprzyjające warunki wiatrowe.

Do klasyfikacji Amatorskiego Pucharu Polski Snowkite zostały wliczone końcowe wyniki z wszystkich trzech zawodów oraz została przeprowadzona oddzielna klasyfikacja ski/snowboard.

Organizatorem i pomysłodawcą Pucharu jest szkoła kiteboardingu Surf to Fly (http://surftofly.com/), jedyna polska szkoła organizująca systematycznie zawody w kitesurfingu i snowkitingu od roku 2013 we współpracy z International Snowkiting Federation, międzynarodową organizacją mającą na celu upowszechnianie i popularyzację bezpiecznego uprawiania snowkitingu i innych odmian kiteboardingu oraz zaangażowaną w podnoszenie poziomu sportowego.

Podsumowanie Amatorskiego Puchru Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018

By rozegrać Puchar, organizatorzy potrzebowali czekać kilka tygodni w stosunku do pierwszych zaplanowanych terminów realizacji zawodów. Dodatkowo należało zmienić kolejność zaplanowanych imprez a na koniec jeszcze przenieś zawody z zagranicy z uwagi na bardzo słabe prognozy wiatrowe w Czechach.

Sześcioletnie doświadczenie w organizacji zawodów w kiteboardingu  i wypracowany profesjonalizm spowodował, że niezależnie od piętrzących się trudności i wyzwań, które przynosiła zmieniająca się nagle i niejednokrotnie niesprzyjająca pogoda, organizatorzy Pucharu stanęli na wysokości zadania, dostosowali się do zmieniających warunków pogodowych i zrealizowali z sukcesem wszystkie wchodzące w skład Pucharu zawody: Weekend na Lodzie w Krynicy Morskiej na Zalewie Wiślanym (17.02.2018), Surf to Fly Giżycko Cup 2018 w Giżycku na jeziorze Niegocin (24.02.2018), Surf to Fly Moldava Cup w Kątach Rybackich na Zalewie Wiślanym (3.03.2018) – zawody przeniesione z Czech ze względu na niesprzyjające warunki wiatrowe. Puchar pokazał również, że zawodnicy są w stanie także być czujni, reagować na zmiany pogody i uczestniczyć w zawodach dostosowując się do zmiennych terminów i miejsc rozgrywania imprez sportowych.

Frekwencja na każdym z trzech przystanków Pucharu sięgała około 20 zawodników, co jak na pierwszą edycję Projektu w nowej rozwijającej się odmianie żeglarstwa śnieżno-lodowego stanowi bardzo dobry wynik. Dodatkowo uczestnicy byli nieraz w stanie przejechać na zawody kilkaset kilometrów, jak na zawody w Giżycku, jadąc ze Szczecina, Warszawy czy Gdańska lub Sopotu. Zawody zostały rozegrane w bezpiecznych warunkach przy bardzo pozytywnej atmosferze spotkań pasjonatów zimowego wietrznego szaleństwa, towarzyszącej rywalizacji sportowej. Sponsorzy dopisali: w puli nagród znalazły się m.in. 3 pary gogli narciarskich, 3 loty motolotnią, bluzy, koszulki, czapki w tym ze specjalnym logotypem zawodów dzięki firmie Loman, kaski ochronne, szale i kominy. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni. Zawody zostały też mocno nagłośnione medialnie w skali kraju dzięki głównemu patronowi Pucharu – Polskiemu Radiu Czwórka ,któremu organizatorzy szczególnie dziękują za wsparcie i zaangażowanie. Ponadto na finałowe zawody w Kątach Rybackich przyjechała nawet telewizja TVN24 a poczęstunek uczestnikom zawodów oraz nagrody zwycięzcom zgotowała firma Red Bull doceniając przez to wagę i widowiskowość wydarzenia.

Zwycięzcą pierwszego w historii Amatorskiego Pucharu Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018 w konkurencji Racing Ski został Jan Milarski, drugie miejsce zajął Andrzej Kaźmierczak a trzecie Piotr Ranoszek. W konkurencji Racing Snowboard wygrał Mateusz Baczyński, na drugiej pozycji znalazł się Jakub Wątorowski a na trzecie miejsce na podium wywalczyli ex-aequo Dominik Mytkowski z Adamem Lewandowskim.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział, rywalizację i zapraszamy za rok na kolejną drugą edycję Pucharu. Dziękujemy wszystkim sponsorom, patronom medialnym, partnerom oraz współorganizatorom.

Podsumowanie zawodów i całego Pucharu Polski Snowkite w Polskim Radio Czwórka: Surf to Fly Snowkite Tour 2018 zakończony

Szczegółowe wyniki Amatorskiego Pucharu Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018

 

Zasady punktacji poszczególnych zawodów wchodzących w skład Pucharu:

 

 

 

Relacje z poszczególnych przystanków Pucharu

 

Weekend na lodzie, Krynica Morska 17.02.2018 – pierwszy przystanek Amatorskiego Pucharu Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018.  Podsumowanie

Urok sportów wietrzno-wodnych takich jak kiteboarding, w tym w szczególności snowkiting ale też np. windsurfing, w tym śnieżno-lodowy i inne klasy żeglarstwa lodowego: bojery (klasy DN i Monotyp XV),  polega m.in. na tym, że ich amatorzy są uzależnieni od naturalnych sił i zjawisk przyrody i potrzebują z nimi współgrać, właściwie je odczytać, dostosować się, bo to one dyktują im warunki współpracy.

Dla amatorów wyżej wymienionych dyscyplin sportu a w szczególności organizatorów imprez sportowych jest to nieraz znaczącym wyzwaniem i jednocześnie solidną lekcją pokory.

Organizatorzy Weekendu Na Lodzie w Krynicy Morskiej potrzebowali czekać kilka tygodni na w miarę sprzyjające warunki pogodowe (bezpieczna grubość lodu, śnieg, wiatr), by móc w końcu rozegrać najstarsze systematycznie organizowane zawody w snowkitingu w Polsce. Przypomnijmy, że zawody  liczą się  w bieżącym roku do klasyfikacji Amatorskiego Pucharu Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018.

Temperatura w nocy z piątku na sobotę (16./17.02.) podniosła się i padał deszcz, który spowodował, że warunki, które „zgotowała” natura  były wyjątkowo trudne. Z piątkowego śniegu pozostało już tylko wspomnienie, a 200 metrów od brzegu lód był tak gładki i śliski jak szkło. Pierwszy możliwy start zawodów został przesunięty na godzinę 12.00. Wkrótce zapadła decyzja o rozegraniu zawodów i zdecydowano się na systemem pucharowy. System ten był już rozważany kilka lat temu, lecz nie został nigdy testowany ani wprowadzony na zawodach snowkitowych.  Zawodnicy zostali podzieleni na początku na kategorie (co oznaczało, że snowboardziści pojadą samodzielnie-ostatecznie zawody na desce nie odbyły się), a następnie w 5 osobowe grupy. W sumie do zawodów zgłosiło się 20 uczestników, w konkurencji racing ski wzięło udział 16 zawodników.


W pierwszej grupie znaleźli się między innymi tacy zawodnicy jak Stephan Bonnefax który musiał stoczyć niemalże bratobójczy pojedynek ze swoim przyjacielem Michałem Szcześnikiem, nieobliczalny Andrzej Kaźmierczak, czy jeden z juniorów znający tutejszy spot Jan Milarski.


W drugiej grupie ( można śmiało określić ją jako grupa śmierci) znaleźli się między innymi Andrzej Stawicki broniący tytułu z roku 2017, Andrzej Wodejszo, który od kilku tygodni każdy weekend spędza na nartach lub snowkajcie oblatując nowe latawce komorowe, Jan Koszowski, który po raz drugi przyjechał na zawody, ale wiemy że cały rok pływa, lata i ostro ćwiczy pod okiem trenera kadry Tomka Janiaka w ramach Akademii Żeglarskiej Kite Race, czy Grzegorz Kucieński, mający ogromne doświadczenie w nauczaniu kitesurfingu i innych sportów wietrzno-wodnych oraz zimowych.


W trzeciej grupie znaleźli się głównie zawodnicy z Pomorza: Marek Bosowski, Jacek Oszczygieł czy Piotr Ranoszek, z którymi przyszło rywalizować między innymi zawodnikowi z Warszawy Maciejowi Handzelewicz- Wacławek.
Warto podkreślić, że każdemu z rozegranych wyścigów towarzyszyły duże emocje, a trasa licząca dwa okrążenia dawała szanse na poprawienie miejsca podczas drugiego „kółka”. Zawodnicy zmieniali się na prowadzeniu niemalże po każdym znaku i w poszczególnych biegach dopiero ostatnia prosta do mety decydowała o zwycięstwie.


Wyścigi rozpoczęto o godz. 12.15 niestety gwałtownie podnosząca się temperatura, która spowodowała, że powstało realne zagrożenie pęknięcia lodu, skutkowało tym, że zaplanowany na godz. 14.00 wyścig finałowy został odwołany. Chwilę po zakończeniu zawodów przyszła także mała zamieć śnieżna. Pomimo tego większość przybyłych uczestników miała możliwość spędzenia na spocie około 4 godzin i zapowiadają powrót za rok. W trakcie eventu, dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Krynica Morska na uczestników czekała ciepła grochówka, a także ognisko z kiełbaskami, a nawet rozgrzewający napój. Odbyły się pokazy oraz wspólny taniec zumby, a także zorganizowano mini boisko do hokeja.


Ostateczne wyniki rywalizacji na Weekendzie na lodzie 2018 poniżej.


Organizatorzy dziękują wszystkim gościom oraz zawodnikom, a także partnerom eventu, w szczególności sklepom DeskShop.pl, szkółce Airman.pl oraz dystrybutorowi wiatromierzy Vaavud, którzy po raz kolejny wsparli event – co pomogło nagrodzić wszystkich uczestników obecnych na ceremonii wręczenia nagród. Uczestnicy wygrali, pobyty w Hotelu Krynica, kaski zimowe, ubrania marki Nobile, ubrania termiczne i wiatromierze Vaavud. Szczególne podziękowania należą się Urzędowi Miasta Krynica Morska oraz Hotelowi Krynica Spa & Wellness za zaangażowanie się w „Weekend na lodzie” 2018 oraz osobom zrzeszonym w lokalnych inicjatywach Fundacja Mierzeja 2200, Fundacja Strefa Mocy, Stowarzyszenie Miłośników Krynicy Morskiej.

WNL 2018 – 1. przystanek @Surf to Fly Snowkite Tour 2018

Weekend na Lodzie – dosłownie na lodzie 🙂 ale naostrzone narty dały radę (pozdrawiam Czarny Czarny). Super latanko z małą dozą rywalizacji. Świetna impreza. Warunki zmusiły organizatorów do skrócenia zawodów ze względów bezpieczeństwa ale i tak było FANTASTYCZNIE !!! 🙂 Ciąg dalszy Amatorskiego Pucharu Polski Snowkite Trour 2018 za tydzień w Giżycku 24-25.02.2018 – Zapraszamy ! Surf to Fly Giżycko Cup 2018 snowkite competition (ostateczne potwierdzenie terminu w czwartek 22.02.)

Опубліковано Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 17 лютого 2018 р.

 

 

 

 

Surf to Fly Giżycko Cup 2018 –  drugi przystanek Surf to Fly Snowkite Tour 2018

 

 

Surf to Fly Giżycko Cup 2018 snowkite competition rozegrane !

Giżycko już na stałe zapisało się w kalendarzu zawodów w snowkitingu organizowanych w Polsce.
Tegoroczna edycja imprezy w żeglarskiej stolicy Polski odbyła się po raz trzeci. Na optymalne warunki (bezpieczny lód, śnieg I wiatr wystarczający do rozegrania zawodów w weekend) organizatorzy i zawodnicy potrzebowali czekać ponad miesiąc. Ostateczna decyzja o rozegraniu imprezy została podjęta w czwartek 22.02. w oparciu o najświeższe prognozy zapowiadające w sobotę 24.02. umiarkowany wiatr oraz opad śniegu z piątku na sobotę – tuż przed zawodami. Decyzja była trafna w 100%. Prognozy nie zawiodły, dopisał wiatr, śnieg – opad około 7 cm oraz mróz – 12C.

SURF TO FLY

Działo się 🙂

Опубліковано WWL SQUAD 27 лютого 2018 р.

U góry pierwsze z publikowanych nagrań video z zawodów Surf to Fly Giżycko Cup 2018 snowkite competition od jednego z uczestników wydarzenia.

W tak znakomitych warunkach zdecydowało się wystartować dwudziestu pasjonatów snowkitingu, którzy specjalnie na zawody przyjechali z całej Polski, m.in. z warmii, mazur, ze Szczecina, Warszawy, Wołomina, Gdańska Sopotu, Bydgoszczy czy Lublina. Zawody rozpoczęły się od oficjalnego otwarcia z udziałem burmistrza Giżycka, pana Wojciecha Iwaszkiewicza w porcie Ekomarina o godz. 10.40, który objął wydarzenie honorowym patronatem. Następnie miał miejsce skippers meeting, czyli spotkanie dyrektora zawodów i sędziego Grzegorza Kucieńskiego z zawodnikami w celu omówienia przebiegu rywalizacji, trasy zawodów, procedury startowej, zasad rozgrywania konkurencji i podania harmonogramu dnia.

Rywalizacja rozpoczęła się od konkurencji Racing – wyścigów po wyznaczonej trasie. Pierwszy wyścig wystartował punktualnie o godz. 12.00 a ostatni skończył się przed godziną 14.00. Rozegrano w sumie cztery wyścigi. Wszyscy zawodnicy startowali razem co dało niezwykły, przepiękny widok dwudziestu kolorowych latawców pędzących razem po przestrzennej zaśnieżonej tafli jeziora Niegocin. Snowkiting – nowoczesna dyscyplina sportowa jest zdecydowanie najbardziej widowiskową klasą w żeglarstwie śnieżno-lodowym. Zawodnicy rywalizowali zaciekle dając z siebie wszystko co najlepsze.

Trasa jednego wyścigu zawierała dwa okrążenia pod wiatr i z wiatrem, podczas której snowkiterzy wielokrotnie zmieniali się na pozycjach walcząc do końca o jak najwyższe miejsca. Atmosfera zawodów była tak gorąca, że nie przeszkadzały uczestnikom nawet kilkunastopniowe mrozy. Frekwencja tegorocznej edycji imprezy była najwyższa spośród wszystkich dotychczasowych zawodów realizowanych w Giżycku a byłaby jeszcze większa, lecz kilku zawodników nie mogło dotrzeć na zawody z przyczyn zewnętrznych, np. nagła choroba faworyta w konkurencji Racing Ski – Andrzeja Stawickiego pochodzącego z Łodzi, czy brak równie doświadczonego zawodnika Mariusza Ambrocha z Giżycka – zwycięzcy zawodów snowkite w Giżycku w roku 2016 w konkurencji Racing Snowboard, któremu tym razem uniemożliwiła start praca zawodowa.

Zawody odbyły się bez większych trudności, zdarzyły się jedynie pojedyncze starcia latawców oraz zabrakło trochę szczęścia jednemu z czołowych zawodników w konkurencji Racing Ski, Stphanowi Bonnefoux, któremu po pierwszym wyścigu, w którym był drugi, pękła linka od latawca i nie mógł kontynuować zawodów. W konkurencji Racing na nartach zwyciężył jednoznacznie Andrzej Kaźmierczak ze Szczecina, dla którego jest to drugie zwycięstwo z rzędu w zawodach Amatorskiego Pucharu Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018 (surftoflycup.com) po Weekendzie na Lodzie w Krynicy Morskiej.
Drugie miejsce wywalczył Andrzej Wodejszo z Olsztyna a trzecie miejsce podium zajął Jan Milarski ze Sztutowa.
W wyścigach na snowboardach zwyciężyli ex aequo Dominik Mytkowski z Warszawy wraz z Adamem Lewandowskim z Kętrzyna, którzy zawzięcie rywalizując przez całą imprezę wygrali po dwa wyścigi i w dwóch wyścigach zajęli tak samo drugie miejsca. Trzecie miejsce na podium zajął reprezentant Giżycka, Jacek Jakimowicz.
Po rozegraniu konkurencji Racing dzięki wzorcowej organizacji zawodów żeglarskich w Giżycku na zawodników już czekał gorący posiłek, po którym rozegraną drugą niezwykle widowiskową konkurencję hang time, czyli konkurs skoków. Zawody snowkite Surf to Fly Giżycko Cup, to aktualnie jedyna impreza snowkite w Polsce, w której rozgrywany jest konkurs skoków.

Najdłużej fruwającym snowkiterem tegorocznej imprezy okazał się Andrzej Kaźmierczak (podwójne zwycięstwo) z czasem 5,45 s., za którym uplasował się Andrzej Wodejszo (4,40 s) a trzecią lokatę zajął Jacek Jakimowicz (4.03). Zawody zakończyły się około godziny 15.00.
Po zawodach uczestnicy latali jeszcze dla siebie poza rywalizacją korzystając z fantastycznych warunków do snowkitingu na jeziorze Niegocin – jednym z największych śródlądowych akwenów w Polsce.

Ze względów na graniczną prognozę wiatrową na niedzielę dyrektor zawodów zdecydował się na rozegranie całych zawodów w sobotę. Oficjalne zakończenie, wręczenie trofeów i nagród odbyło się z lekkim opóźnieniem w okolicach godziny 20.00 z powodu niespodziewanych trudności z oświetleniem w porcie Ekomarina, w którym tuż po 19.00 zabrakło prądu na około 1,5 godziny. Uroczystość zakończenia zawodów odbyła się unplugged w przy kameralnych latarkach z telefonów uczestników:). Najwytrwalsi doczekali się prądu po zakończeniu imprezy i uczestniczyli w znakomitym kameralnym koncercie artysty pochodzącego z Armenii – Artaszesa Barojana znanego jako ARCi grającego reggae, hip hop, dance hall. Dzięki hojności sponsorów zawodów, wszystkich uczestników otrzymali nagrody, nawet po dwie! W szczególności dziękujemy firmie Loman – producentowi wysokiej jakości czapek i szali. Każdy uczestnik otrzymał od firmy specjalną czapkę lub szal z logotypem cyklu zawodów Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018, który otworzyły zawody w Giżycku.

Jest to unikatowy na skalę świata cykl pięciu zawodów w trzech odmianach kiteboardingu (woda – kitesurfing, śnieg – snowkitng, piasek – landkiting) realizowany w trzech krajach: Polska, Czechy, Dania od stycznia od września 2018 roku.

Pomysłodawcą oraz organizatorem zawodów jest szkoła kitesurfingu Surf to Fly (surftofly.com) przy współpracy z International Snowkiting Federation. Kolejne zawody snowkite odbędą się w marcu w Czechach, na które bardzo serdecznie zapraszamy.
Organizatorzy bardzo dziękują patronom medialnym, w szczególności Polskiemu Radiu Czwórka za promocję zawodów na skalę ogólnopolską i międzynarodową oraz sponsorom: firmom: Ozone, Mark Sękacz Mazurski, Loman, Flysurfer, Born on Board, Sport outlet, Motolotnie Mazury oraz partnerom: MOSiR Giżycko i miastu Giżycko.

Pełne szczegółowe wyniki zawodów:

 

 Relacja z zawodów snowkite w Giżycku w Polskim Radio Czwórka

Rozmowa z Grzegorzem Kucieńskim o pasji do sportów wietrzno-wodnych i zawodach snowkite w Krynicy Morskiej i Giżycku w polskim radio Czwórka

Więcej zdjęć z zawodów na stronie fb:

1. Album Surf to Fly Giżycko Cup 2018

2. Album Surf to Fly Giżycko Cup 2018

 

 

 

Finał Pucharu Polski Snowkite Surf to Fly Snowkite Tour 2018

rozegrany w Kątach Rybackich w dniu 3.03.2018

 

 

 

 

3 marca w Kątach Rybackich odbyły się finałowe zawody Amatorskiego Pucharu Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018, Surf to Fly Moldava Cup 2018.

W czwartek 1 marca, po sprawdzeniu najświeższych prognoz pogody pod kątem wiatru dla czeskiej Moldavy, które na cały kolejny tydzień były bardzo słabe, organizatorzy zawodów podjęli odważną decyzję o przeniesieniu zawodów do Kątów Rybackich korzystając z przychylności, chęci współpracy i wsparcia organizacyjnego fundacji Strefa Mocy.

Wpływ na decyzję miały dobre warunki śnieżne na Zalewie Wiślanym, bezpieczna grubość lodu, która wynosiła 25-30 cm oraz prognozowane na sobotę 3 marca 12-13 węzłów wiatru plus szkwały. Rozpoczęły się intensywne działania promocyjne oraz organizacyjne przed zawodami.

W sobotę w Kątach Rybackich organizatorów i siedemnastu zawodników przywitała mroźna, słoneczna pogoda. Wiatr jednak rozkręcał się bardzo leniwie, pomimo sprzyjających prognoz pogody. Termin rozpoczęcia rywalizacji w trakcie dnia był kilkukrotnie przesuwany. Chwilowo się rozwiewało, po czym wiatr słabł.

Zawodnicy oraz uczestnicy imprezy towarzyszącej – pikniku snowkite „Weekend na lodzie po Weekendzie na lodzie 2018” korzystali z silniejszych podmuchów wiatru by choć trochę polatać. W porcie miało miejsce ognisko i pieczenie kiełbasek. Na zawodników czekał też poczęstunek napojów energetycznych od firmy Red Bull, która pojawiła się w Kątach Rybackich doceniając odlotowe i widowiskowe finałowe zawody Amatorskiego Pucharu Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018.

Po godzinie 15.30 rozwiało się na tyle mocno, by móc rozpocząć rywalizację w wyścigach. Rozegrano wszystkie zaplanowane cztery wyścigi na trasie pod wiatr i z wiatrem. Na każdy wyścig składały się dwa okrążenia. Po godzinie 17.00 przy zachodzącym słońcu rozegrano konkurs lotów Hang Time. W konkurencji Racing Ski najszybszy był Jan Milarski, drugi Marek Bosowski, a trzecie miejsce zajął Sebastian Samsel.

W Wyścigach na snowboardzie zwyciężył Jakub Wątorowski, członek kadry narodowej w kitesurfingu, na drugiej pozycji uplasował się Sławomir Augustyniak, a trzecie miejsce wywalczył Mateusz Baczyński. W konkursie lotów (konkurencja Hang Time) zwyciężył Mateusz Baczyński z czasem 3,63s, drugim najdłużej fruwającym snowkiterem został Jan Milarski z czasem 3,15 a na trzecim miejscu podium znalazł się Sebastian Samsel z czasem 2,85s.

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni czapkami i szalami z unikatowym logo cyklu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 dzięki firmie Loman. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali wyjątkowe statuetki oraz czapki i kominy od firm Ozone i Flysurfer oraz napoje energetyczne od firmy Red Bull. Spośród wszystkich uczestników obecnych na oficjalnym zakończeniu zawodów zostały rozlosowane również 3 loty motolotnią. Szczecie w tym momencie uśmiechnęło się do Sławomira Augustyniaka, Oskara Zawadowicza i Petera Hornatha.

Organizatorzy dziękują za bardzo dobrą współpracę współorganizatorom Surf to Fly Moldava Cup 2018, Fundacja Strefa Mocy. Dziękujemy naszym patronom medialnym, w szczególności Polskiemu Radiu Czwórka, oraz sponsorom: firmie Red Bull, Ozone, Loman, Flysurfer oraz Motolotnie Mazury.

Zawody snowkite w Kątach Rybackich stanowiły drugi przystanek International Kiteboarding Cup 2018 (następne zawody cyklu w terminie 7-8.04.2018 nad Zalewem Szczecińskim Surf to Fly Kitefoil Cup 2018).

Zawody Surf to fly Moldava Cup 2018 zakończyły również Surf to Fly Snowkite Tour 2018, który przechodzi do historii jako pierwszy Puchar Polski Snowkite w wyścigach, czyli w konkurencji Racing.

Organizatorem jest szkoła kitesurfingu Surf to Fly (surftofly.com) przy współpracy z International Snowkiting Federation. W ramach Pucharu rozegrano trzy imprezy: Weekend na Lodzie w Krynicy Morskiej 17.02., Surf to Fly Giżycko Cup w Giżycku 24.02. i Surf to Fly Moldava Cup w Kątach Rybackich 3.03.

Zwycięzcą Amatorskiego Pucharu Polski Surf to Fly Snowkite Tour 2018 w konkurencji Racing Ski został Jan Milarski, drugie miejsce zajął Andrzej Kaźmierczak a trzecie Piotr Ranoszek. W konkurencji Racing Snowboard wygrał Mateusz Baczyński, na drugiej pozycji znalazł się Jakub Wątorowski a na trzecie miejsce na podium wywalczyli ex-aequo Dominik Mytkowski z Adamem Lewandowskim.

Więcej zdjęć z zawodów w albumie: Surf to Fly Moldava Cup 2018 zdjęcia

Podsumowanie zawodów i całego Pucharu Polski Snowkite w Polskim Radio Czwórka: Surf to Fly Snowkite Tour 2018 zakończony

Filmik z finałowych zawodów w Kątach Rybackich Surf to Fly Moldava Cup 2018:

Relacja video z towarzyszącego zawodom pikniku snowkite w Kątach Rybackich:

Szczegółowe wyniki zawodów Surf to Fly Moldava Cup 2018: