Piętnaścioro kitesurferów, w tym trzy kobiety rywalizowało 29 czerwca w Chałupach na kempingu Ekolaguna na zatoce Puckiej na zwodach Surf to Fly Summer Cup 2019.

Zawody w Chałupach zostały rozegrane po raz siódmy a w tym roku stanowiły drugi przystanek cyklu łączącego wszystkie odmiany kiteboardingu Surf to Fly Kiteboarding Cup 2019 (surftoflycup.com). Regaty odbyły się na mocną prognozę, dzięki czemu zawodnicy mogli rywalizować przy silnym wietrze oraz oddawać skoki trwające nawet powyżej siedmiu sekund.

Zostały rozegrane wszystkie zaplanowane konkurencje:
– Twin Tip Racing – wyścigi na deskach dwukierunkowych,
– Hang Time – konkurs skoków.

W konkurencji Twin Tip Racing rozegrano cztery wyścigi. Najgorszy wynik został odrzucony. Z kolei w konkurencji hang time każdy uczestnik oddał trzy skoki, z których najdłuższy został wzięty do klasyfikacji końcowej.

Konkurencję Twin Tip Racing wśród mężczyzn wygrał członek kadry narodowej Jakub Wątorowski, drugie miejsce zajął Dariusz Ziomek a na trzecim miejscu podium stanął zawodnik pochodzący z Ukrainy Valentyn Sudak.

Wśród kobiet zwyciężyła zarówno w wyścigach jak i w konkursie skoków Ewa Kaszuńska oddając skok trwający ponad 4,5 sekundy, drugą lokatę zajęła również w obydwu konkurencjach Adriana Zander a trzecią Ewa Stępień.

Najdłużej szybującym kitesurferem zawodów okazał się Aleksander Czapla utrzymując się w powietrzu prawie osiem sekund (dokładnie 7,86 s) ! Na drugiej pozycji uplasował się Mariusz Kondratowicz a trzecie miejsce zajął Lukasz Kisielewski.

Partnerem zawodów jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo a organizacją wspomagającą Klub Sportowy AZS Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku .

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: sklep Hydrosfera, firmę Loman oraz Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Ponadto spośród wszystkich uczestników rozlosowano nową deskę firmy SU-2, której szczęśliwym właścicielem okazał Maksymilian Mielczarek. Rozlosowano również dwa vouchery na loty motolotnią ufundowane przez motolotnie.mazury.info.pl, które trafiły do Ewy Stępień i Łukasza Kisielewskiego. Specjalną nagrodę otrzymał również najmłodszy uczestnik zawodów – jedenastoletni Marcel Stępniewski, który, ukończył wszystkie cztery wyścigi oraz oddał skok trwający ponad 2,5 sekundy. Brawo!

Dziękujemy za gościnę naszemu partnerowi, szkole wake.pl za udostępnienie bazy do rozegrania zawodów i motorówki dla komisji sędziowskiej.

Dziękujemy naszym patronom medialnym, sponsorom: Hydrosfera, SU-2, Loman, motolotnie.mazury.info.pl, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo oraz uczestnikom zawodów za zaciętą rywalizację i mega pozytywną atmosferę na evencie i Już teraz zapraszamy na kolejny finałowy przystanek cyklu Surf to Fly Kiteboarding Cup 2019, zawody w landkitingu Surf to Fly Gdańsk Landkite Cup 2019.  Regaty zostaną rozegrane w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej w terminie 12-13.10.2019. Rezerwowe daty: 19-20.10, 26-27.10. Szczegóły na stronie surftoflycup.com oraz drogą mejlową i telefoniczną: info@surftofly.com, tel. 663034820.

Organizatorem zawodów jest szkoła kitesurfingu Surf to Fly (surftofly.com) – jedyna polska szkoła organizująca zawody we wszystkich odmianach kiteboardingu przy współpracy z International Snowkiting Federation.