Surf to Fly Summer Cup 2018: wietrznie, medialnie, widowiskowo – rozegrane !

Dziwiętnaścioro kitesurferów z całej Polski, m.in. z Gdańska, Gdyni, Warszawy, Poznania, Szczecina, Krakowa, Giżycka, Ełku, Brodnicy czy Sosnowca, w tym członkowie kadry narodowej w kiteboardingu i aż osiem kobiet rywalizowało 22 czerwca 2018 roku w Chałupach na kempingu Ekolaguna na zatoce Puckiej na zwodach Surf to Fly Summer Cup 2018.
Regaty zostały rozegrane zgodnie z regulaminem Pucharu i Mistrzostw Polski Polskiego Związku Kiteboardingu.

Zawody stanowiące czwarty przystanek międzynarodowego cyklu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 (surftoflycup.com) odbyły się na mocną prognozę, dzięki czemu wiatr dopisał w pełni wiejąc z prędkością 20 – 25 kts i umożliwiając zawodnikom rywalizację na mniejszych rozmiarach latawców (7, 9 i 12m) oraz oddawanie skoków trwających nawet powyżej sześciu sekund.

Zostały rozegrane wszystkie zaplanowane konkurencje:
– Twin Tip Racing – wyścigi na deskach dwukierunkowych,
– Hang Time – konkurs skoków,
– Kite foil – wyścigi na hydroskrzydłach – nowa bardzo widowiskowa olimpijska klasa w kiteboardingu.

Zawodnicy rywalizowali zaciekle z pełnym zaangażowaniem. Poza konkursem skoków, gdzie każdy uczestnik miał możliwość oddać trzy skoki, z których najdłuższy był brany do klasyfikacji końcowej, rozrgrano pięć wyścigów w konkurencji Twin Tip Racing i trzy w olimpijskiej klasie Kite foil. W trakcie rozgrywania konkurencji kite foil zawodnicy musieli wykazać się cierpliwością z powodu nagłej awarii motorówki komisji sędziowskiej. Dzięki sprawnej organizacji zawodów i pomocy udzielonej przez bosmana Grzegorza ze szkoły EASY SURF Chałupy 6 wymieniono motorówkę i konkurencja została rozegrana zgodnie z planem. Dziękujemy serdecznie za pomoc.

Partnerem zawodów jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo a organizacją wspomagającą Klub Sportowy AZS Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (najlepszej polskiej uczelni sportowej według rankingu na rok 2018 przeprowadzonego przez czasopismo Perspektywy), którego reprezentant Piotr Myszka zdobył m.in. dwa razy tytuł mistrza świata, tytuł mistrza Europy a na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w roku 2016 zajął czwarte miejsce w windsurfingowej klasie RS:X.

 

 

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe: czapki, koszulki, torby oraz pompki do latawców ufundowane przez sponsorów. Ponadto spośród wszystkich uczestników rozlosowano aż trzy deski. Szczęśliwymi posiadaczami desek SU-2 zostali Bartosz Kulczyński oraz Adriana Zander a deski Cabrinha Nina Arcisz. Dodatkowo zostały rozlosowane również spośród wszystkich uczestników dwa vouchery o wartości 2000 zł każdy na pobyt w malowniczym czterogwiazdkowym hotelu Hotel St. Bruno w Giżycku. Tutaj szczęście uśmiechnęło się do Dariusza Ziomka oraz Anny Moczulskiej. Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom, firmom: SU-2, Ozone, Flysurfer, Cabrinha, sklep 24surf.pl, Loman oraz dla hotelu ST Bruno.

 

Zawody miały również znaczący wymiar medialny i promocyjny kiteboardingu. Została przeprowadzona relacja na żywo z eventu na trzy kamery, w tym z drona połączona z komentarzem sportowym na profil facebookowy Polskiego Radia Czwórka oraz kilku ogólnopolskich i trójmiejskich magazynów i portali. Relację znacząco wspomógł PZKite Polski Związek Kiteboardingu zauważając i doceniając w ten sposób wkład organizatorów w promocję i upowszechnianie dyscypliny oraz rywalizacji sportowej w kiteboardingu oraz przybliżanie jej szerszemu gronu odbiorców w kraju i za granicą. Relację dodatkowo wsparły firmy: Piotr Grela Investments, Intimo4you oraz domki jednorodzinne Juta.

Zawodom towarzyszyły pierwsze w Polsce testy hydroskrzydeł – sprzętu wykorzystywanego do olimpiskiego kiteboardingu. Swoje konstrukcje do testów udostępniły firmy: Su-2, Nobile, Cabrinha, Neil Pryde, Shin World oraz dwóch prywatnych konstruktorów: Mariusz Sosnowicz z Giżycka oraz Grzegorz Pitek z Krakowa, który na swojej konstrukcji zajął drugie miejsce w konkurencji kite foil.

Dziękujemy serdecznie naszemu partnerowi, szkole wake.pl, za udostępnienie bazy do rozegrania zawodów i motorówki dla komisji sędziowskiej. Ze szkołą wake.pl współpracujemy przy organizacji zawodów Surf to Fly Summer Cup od roku 2014.

Dziękujemy naszym patronom medialnym, sponsorom oraz uczestnikom zawodów. Już teraz zapraszamy na kolejny finałowy przystanek cyklu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 na duńską wyspę Romo, gdzie zostaną rozegrane zawody w landkitingu Surf to Fly Romo Cup 2018 w terminie 22-29.09.2018. Szczegóły na stronie surftoflycup.com oraz drogą mejlową i telefoniczną: info@surftofly.com, tel. 663034820.

Dziękujemy za wykonanie i udostępnienie zdjęć dla Monika Kaczmarczyk Photography, Adriany Zander oraz Sylwia Zadranowicz oraz dla komisji sędziowskiej w składzie Marcin WolskiMateusz Szymczyk. Dziękujemy za wykonanie nagrań z kamery go pro i ich udostępnienie dla Dariusza Ziomka.

Wyniki:

Twin Tip Racing

1. Dariusz Ziomek
2. Przemysław Wójcik
3. Bartosz Kulczyński

Twin Tip Racing kobiety

1. Nina Arcisz
2. Julia Lisewska
3. Julia Damasiewicz

Twin Tip Racing kobiety, klasyfikacja młodzików

1. Nina Arcisz
2. Julia Damasiewicz
3. Julia Morkowska

Hang Time

1. Jakub Wątorowski 6,10 s
2. Dariusz Ziomek 5,03
3. Piotr Kierwiak 4,32

Hang Time kobiety

1. Anna Moczulska 3,75
2. Julia Damasiewicz 3,53
3. Adriana Zander 2,62

Kite foil open

1. Julia Damasiewicz
2. Grzegorz Pitek
3. Nina Arcisz

Pełne wyniki na zdjęciach na profilu facebookowym zawodów:

Dziwiętnaścioro kitesurferów z całej Polski, m.in. z Gdańska, Gdyni, Warszawy, Poznania, Szczecina, Krakowa, Giżycka,…

Опубліковано Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 Четвер, 12 липня 2018 р.

Surf to Fly Summer Cup 2018 – pełna relacja