Wczoraj, czyli 14.05.2018 decyzją Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej World Sailing obradującej w Londynie KITEBOARDING uzyskał status żeglarskiej klasy olimpijskiej !!! 🙂

Dyscyplina zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w roku 2024 a zawody będą rozgrywane w konkurencji kite foil (sama nazwa konkurencji może ulec zmianie ale zawody będą rozgrywane na hydro-skrzydłach, czyli deskach unoszących się nad wodą).

To bardzo DOBRA i WAŻNA informacja nie tylko dla polskich żeglarzy, bo tej dyscyplinie sportu ze względu na jej POPULARNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE, NOWOCZESNOŚĆ i WIDOWISKOWOŚĆ należy się status olimpijskiego żeglarstwa.

Jako pasjonaci, instruktorzy, propagatorzy dyscypliny oraz organizatorzy zawodów sportowych cieszymy się bardzo z decyzji World Sailing. Naszym zdaniem zaczyna się nowa ERA w regatowym żeglarstwie. Będzie bardzo widowiskowo!

A już za kilka tygodni na czwartym przystanku Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 w Chałupach rozegramy między innymi zawody w olimpijskiej klasie kite foil i przeprowadzimy pierwsze w Polsce testy hydro-skrzydeł.

Zawody Surf to Fly Summer Cup 2018 odbędą się na prognozę w jeden dzień pomiędzy 16 a 30.06.2018.

Więcej szczegółów niebawem.

 

 

Kiteboarding otrzymał status żeglarskiej klasy olimpijskiej !!!